ZW-05-09-T-D-380-126
Part Number:
ZW-05-09-T-D-380-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.224" (5.690mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)