HPW-02-04-T-S-213-300
Part Number:
HPW-02-04-T-S-213-300
Length - Overall Pin :
0.603" (15.316mm)
Length - Post (Mating) :
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.200" (5.08mm)