ZW-11-08-T-S-250-100
Part Number:
ZW-11-08-T-S-250-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 11POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
11
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)