ZW-10-09-T-S-323-120
Part Number:
ZW-10-09-T-S-323-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.287" (7.290mm)
Length - Stack Height :
0.323" (8.204mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)