HW-08-08-T-S-382-SM-TR
Part Number:
HW-08-08-T-S-382-SM-TR
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height :
0.382" (9.703mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)