ZW-08-20-T-S-645-315
Part Number:
ZW-08-20-T-S-645-315
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.645" (16.383mm)
Length - Tail :
0.315" (8.000mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)