ZW-03-10-L-D-235-217
Part Number:
ZW-03-10-L-D-235-217
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.378" (9.600mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.217" (5.512mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)