TW-04-06-F-S-395-120
Part Number:
TW-04-06-F-S-395-120
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)