ZW-03-10-L-D-450-138
Part Number:
ZW-03-10-L-D-450-138
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)