FW-02-05-F-D-335-100-TR
Part Number:
FW-02-05-F-D-335-100-TR
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.435" (11.049mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)