DW-07-09-F-S-484
Part Number:
DW-07-09-F-S-484
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height :
0.484" (12.294mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)