HW-02-20-T-S-400-SM-A
Part Number:
HW-02-20-T-S-400-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)