TW-05-01-F-S-120-102
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-05-01-F-S-120-102
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.102" (2.600mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)