TW-03-12-T-D-595-205
Part Number:
TW-03-12-T-D-595-205
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height :
0.595" (15.113mm)
Length - Tail :
0.205" (5.207mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)