ZW-05-17-T-D-200-175
Part Number:
ZW-05-17-T-D-200-175
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.175" (4.445mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)