ZW-04-12-T-D-675-230
Part Number:
ZW-04-12-T-D-675-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.675" (17.145mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)