ZW-02-13-G-D-750-240
Part Number:
ZW-02-13-G-D-750-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.240" (6.096mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)