ZW-07-19-T-S-510-130
Part Number:
ZW-07-19-T-S-510-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.690" (17.526mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)