ZW-05-20-L-S-680-090
Part Number:
ZW-05-20-L-S-680-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height :
0.680" (17.272mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)