ZW-05-09-G-S-375-175
Part Number:
ZW-05-09-G-S-375-175
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.175" (4.445mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)