ZW-03-13-T-D-728-124-LL
Part Number:
ZW-03-13-T-D-728-124-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.378" (9.600mm)
Length - Stack Height :
0.728" (18.491mm)
Length - Tail :
0.124" (3.150mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)