ZW-03-09-L-D-405-230
Part Number:
ZW-03-09-L-D-405-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.405" (10.287mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)