HW-07-09-T-S-393-SM
Part Number:
HW-07-09-T-S-393-SM
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.272" (6.909mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)