HW-02-11-T-S-740-SM-LC
Part Number:
HW-02-11-T-S-740-SM-LC
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.740" (18.796mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)