ZW-06-09-L-S-330-291
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-06-09-L-S-330-291
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.291" (7.391mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)