DW-03-12-F-D-787
Part Number:
DW-03-12-F-D-787
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)