ZW-09-09-T-S-335-255
Part Number:
ZW-09-09-T-S-335-255
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.255" (6.477mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)