ZW-07-13-T-S-525-158
Part Number:
ZW-07-13-T-S-525-158
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.547" (13.894mm)
Length - Stack Height :
0.525" (13.335mm)
Length - Tail :
0.158" (4.013mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)