TW-03-08-T-D-360-125
Part Number:
TW-03-08-T-D-360-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.346" (8.788mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)