HW-05-13-TM-S-788-110
Part Number:
HW-05-13-TM-S-788-110
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.332" (8.433mm)
Length - Stack Height :
0.788" (20.015mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)