TW-04-10-F-S-300-124
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-04-10-F-S-300-124
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.124" (3.150mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)