ZW-05-08-T-D-334-153
Part Number:
ZW-05-08-T-D-334-153
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.043" (1.092mm)
Length - Stack Height :
0.334" (8.484mm)
Length - Tail :
0.153" (3.886mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)