ZW-04-20-G-S-909-102
Part Number:
ZW-04-20-G-S-909-102
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.909" (23.089mm)
Length - Tail :
0.102" (2.600mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)