TW-06-03-T-S-120-079
Part Number:
TW-06-03-T-S-120-079
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.336" (8.534mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.079" (2.000mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)