HW-02-11-G-D-492-219
Part Number:
HW-02-11-G-D-492-219
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.219" (5.563mm)
Length - Stack Height :
0.492" (12.497mm)
Length - Tail :
0.219" (5.563mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)