DW-06-09-T-S-240-004
Part Number:
DW-06-09-T-S-240-004
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)