TW-02-12-F-D-825-120
Part Number:
TW-02-12-F-D-825-120
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.825" (20.955mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)