TW-02-12-F-D-750-175
Part Number:
TW-02-12-F-D-750-175
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.175" (4.445mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)