TW-02-12-F-D-700-195
Part Number:
TW-02-12-F-D-700-195
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.450mm)
Length - Stack Height :
0.700" (17.780mm)
Length - Tail :
0.195" (4.953mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)