HW-02-19-L-D-1059-136
Part Number:
HW-02-19-L-D-1059-136
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
1.059" (26.899mm)
Length - Tail :
0.136" (3.454mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)