HW-03-19-T-D-925-110
Part Number:
HW-03-19-T-D-925-110
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height :
0.925" (23.495mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)