DW-03-14-L-S-984-002
Part Number:
DW-03-14-L-S-984-002
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.336" (8.534mm)
Length - Stack Height :
0.984" (24.994mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)