HW-05-12-T-S-779-083
Part Number:
HW-05-12-T-S-779-083
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.779" (19.787mm)
Length - Tail :
0.083" (2.100mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)