ZW-07-20-T-S-860-135
Part Number:
ZW-07-20-T-S-860-135
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.860" (21.844mm)
Length - Tail :
0.135" (3.429mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)