ZW-05-11-L-S-510-265
Part Number:
ZW-05-11-L-S-510-265
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Length - Tail :
0.265" (6.731mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)