ZW-03-12-S-S-688-091
Part Number:
ZW-03-12-S-S-688-091
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.251" (6.375mm)
Length - Stack Height :
0.688" (17.475mm)
Length - Tail :
0.091" (2.311mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)