HW-02-13-L-D-925-125
Part Number:
HW-02-13-L-D-925-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.925" (23.495mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)