HW-02-12-F-D-800-SM
Part Number:
HW-02-12-F-D-800-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)