TW-02-08-F-D-625-120
Part Number:
TW-02-08-F-D-625-120
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.625" (15.875mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)