TW-02-09-F-D-260-SM
Part Number:
TW-02-09-F-D-260-SM
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.128" (3.251mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)